Hakkında

Babamın bir kimya öğretmeni olması ve çocukluğum boyunca evin Tübitak kitapları ile dolu olması, Kimya’yı sevmem ve bu konuda doğal bir yeteneğimin olmasındaki en büyük etkendi sanırım. Özellikle “Çocuklar için Fizik Deneyleri” ve “Çocuklar için Kimya Deneyleri” kitaplarındaki deneyleri sürekli olarak yapıyor olmak; bende branşa karşı bir yatkınlık ve ilgi oluşmasını tetikledi.

Marmara Üniversitesi Kimyagerlik Bölümü son sınıf öğrencisiyken ise kafam oldukça karışıktı. Her ne kadar kimyayı halen çok sevsem de; kimya diploması ile istediğim işe ulaşmak çok mümkün gözükmüyordu. Aklımdan bu düşünceler geçerken, bir gün, fizikokimya hocamızın işletme profesörü olan eşi dersimize girdi ve MBA yüksek lisans programından bahsetti. MBA’in tam olarak aradığım kaldıraç olduğunu o derste fark ettiğimi çok net hatırlıyorum.

Akabinde gerekli sınavlardan geçip Sabancı Üniversitesi MBA bölümününe girdim ve 2012 senesinde mezun oldum. Mezuniyet projesi olarak hazırladığımız proje ile Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden birine girdim ve halen burada çalışıyorum.

Bilgisayar oyunları ile tanışmam ise 1998 yılına denk geliyor.

10 yaşındayken bir gün, daha yeni başladığım ingilizce kursundan eve dönmüştüm. Annem ve babam sürekli olarak bana bakıp gülüyorlardı; ancak ne olduğunu anlayamıyordum. Hatta babam “Sürprizlerden hoşlanır mısın?” diye sorarak bir kahkaha attı. Çocukluk tabi; hiçbir şeyden şüphelenmiyor insan. Daha sonra annem daha fazla dayanamayıp babamın bir bilgisiyar aldığını ve birazdan gelip kurulum yapılacağını anlattı. Böyle bir şeye o kadar ihtimal vermiyordum, heyecanlandım ve bekleyemedim ki; yarım saat sonra gelen teknik servis elemanı sanki asırlar sonra gelmiş gibi hissetmiştim.

İlk şoku atlattıktan sonra; artık ne yapmak istediğimi gayet iyi biliyordum. Kendimi kaptırmamdan endişelense de babam oyun almamı engellememişti. Böylelikle ilk oyunum olan “Mega Slayer”ı (Bu isimde bir oyunu da nasıl almama izin verdilerse…) aldım. Ondan sonra FIFA 98, GTA derken hayalgücünde sınır tanımayan bu dünyanın içine girdim.

Erişim linklerim aşağıdaki gibidir:

Twitter

Linkedin

Hakkında’ için 2 yanıt

  1. Game maker studio ile mobil platform için 4 oyun tasarladım fakat yayınlanmadan önce kafamdaki bazı soru işaretlerini gidermem lazım. Yeterince bilgi sahibi birisini bulamamakla birlikte bir kaç yazınızı okuduktan sonra eğer sizin için de uygunsa bu sorulara sizin ile yanıt bulabileceğimi düşünüyorum. Cevap yazabilirseniz sevinirim.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s